VIDEO Barcelona a învins Elche cu 5-0, în Cupa Spaniei. Neymar a reuşit dubla

0

Barcelona este mai aproape de sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce joi a învins cu scorul de 5-0 echipa Elche.

Scorul a fost deschis tocmai în minutul 35 de către Nyemar, după ce a primit o pasă foarte bună din partea lui Luis Suarez. Acesta a avut şi el ocazia să schimbe tabela în favoarea Barcelonei, în minutul 40.

Finalul primei reprize a adus din nou dezamăgire pentru fanii echipei Elche, Messi reuşind să transforme o lovitură de la 11 metri într-un nou gol pentru Barcelona.

În cea de-a doua repriză, Jordi Alba schimbă din nou scorul în favoarea Barcelonei în minutul 56. Ultimul gol din această partidă vine tot din partea lui Neymar, în minutul 60, după un şut superb din afara careului.

Echipele de start:

Barcelona: ter Stegen - Dani Alves, Pique, Bartra, Jordi Alba - Mascherano, Rakitic, Sergi Roberto - Neymar, Messi, Suarez

Elche: Tyton - Suarez, Pelegrin, Lomban, Roco, Cisma - Coro, Fajr, Pasalic, Albacar - Herrera