VIDEO Barcelona a câştigat greu în faţa Sevillei, scor 3-2, cu un gol marcat în ultimul minut al prelugirilor

0

Barcelona rămâne neînvinsă şi după a patra etapă din campionatul spaniol, însă elevii lui Tata Matino s-au chinuit serios în faţa Sevillei.

Barca s-a impus cu 3-2, după ce  acondus cu 2-0 până în minutul 76. Dani Alves a deschis scorul, apoi Messi l-a majorat, însă în finalul timpului regulamentar Rakitici şi Coke au egalat. Sevilla, la care Rusescu n-a fost nici măcar în lot, a trecut pe lângă victorie în minutul 90, dar în prelungiri a primit golul înfrângerii. La ultima fază a meciului, Messi a pătruns decis în careu, a centrat şi după respingerea portarului, Alexis Sanchez a punctat pentru 3-2.

Messi are şase goluri marcate după primele patru etape dissputate în campionatul Spaniei.