Un politician mexican l-a insultat pe Ronaldinho, numindu-l "maimuţă"

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Ronaldinho a câştigat Cupa Mondială cu Brazilia în 2002
Ronaldinho a câştigat Cupa Mondială cu Brazilia în 2002

Politicianul mexican Carlos Trevino l-a insultat pe atacantul brazilian Ronaldinho, recent achiziţionat de echipa Queretaro, despre care a spus că este o "maimuţă".

"Sunt tolerant, dar detest fotbalul şi fenomenul idiot pe care îl produce. Îl detest şi mai mult pentru că oamenii inundă străzile, traficul devine infernal şi întârzii acasă. Şi totul pentru a vedea o maimuţă. Braziliană este adevărat, dat tot maimuţă. Este un circ ridicol", a scris Trevino, pe pagina sa de Facebook.

În urma unei avalanşe de mesaje negative, politicianul amintit a şters postarea de pe contul său. 

Fotbalistul brazilian Ronaldinho a semnat, la începutul lunii septembrie, un contract pe două sezoane cu gruparea mexicană Queretaro.

În vârstă de 34 de ani, Ronaldinho era fără echipă de la plecarea sa de la Atletico Mineiro, în luna iulie.

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite