Un neamţ la Aalborg - Steaua, un rus la Astra – Dinamo Zagreb
0
Joi se dispută partidele din penultima rundă a grupelor Ligii Europa. În grupa J, Steaua va fi fluierată de un arbitru neamţ, iar un central rus va conduce meciul Astrei, în grupa D.
Partida pe care Steaua o dispută joi, în deplasare, în compania danezilor de la Aalborg, de la ora 20.00 (DigiSport 1, DolceSport 1), în grupa J a Ligii Europa, va fi condusă de o brigadă din Germania, cu Felix Zwayer (foto) la centru.
Zwayer (33 de ani) a mai fluierat un singur meci al unei echipe din România, Rapid – Heerenveen (1-0), din turul 3 preliminar al Ligii Europa, sezonul 2012-2013.
Steaua e pe locul 2 în grupă, cu 7 puncte, două mai puţin decât liderul Dinamo Kiev.
Tot joi, de la 22.00 (DigiSport 1, DolceSport 1, Sport.ro), în grupa D, Astra o întâlneşte, la Giurgiu, pe Dinamo Zagreb, cu rusul Serghei Lapoşkin la centru.
Astra e codaşa grupei, fără şanse de calificare mai departe, cu un singur punct în patru meciuri.
Rezultatele din Liga Europa. Se cunosc primele patru echipe calificate în 16-imi