Surpriză în Cupa Ligii Angliei: Chelsea a fost eliminată din sferturile de finală de ultima clasată în Premier League

0
José Mourinho, tehnicianul lui Chelsea Londra FOTO Reuters

Chelsea Londra a pierdut meciul cu Sunderland, disputat marţi, în deplasare. Londonezii au fost învinşi cu scorul de 2-1.

José Mourinho şi-a luat gândul de la încă un trofeu în acest sezon, după ce echipa sa a fost învinsă de Sunderland, ocupanta ultimului loc din Premier League. Chelsea a deschis scorul, însă prin autogolul lui Cattermole (46').

Cu trei minute înainte de fluierul final, Borini (88') a reparat greşeala coechipierului său şi a adus egalarea, iar în disputarea reprizelor de prelungiri, Sung-Yong Ki (118') a şutat de la 10 metri şi şi-a asigurat echipa de calificare în penultimul act al Cupei Ligii Angliei.

Echipe

Sunderland: Mannone - Celustka, O`Shea, Brown, Dossena - Cattermole - Giaccherini, Larsson, Gardner (63 Yong-Ki), Johnson (74 Borini) - Altidore. Antrenor: Gustavo Poyet.

Chelsea: Schwarzer - Azpilicueta (70 Essien), Cahill, D. Luiz, Cole - Obi Mikel, Lampard - De Bruyne, Willian, Schurrle (83 Hazard) - Eto`o (74 D. Ba). Antrenor: José Mourinho.