Ştefan Radu a început sesiunea de pregătire cu Lazio printr-o victorie cu 11-0 într-un amical împotriva amatorilor de la Auronzo di Cadore

0
Ştefan Radu FOTO: Adevărul

Lazio a disputat ieri un amical cu formaţia de amatori Auronzo di Cadore, pe care a învins-o cu scorul de 11-0, după un 5-0 ferm la pauză.

Fundaşul central al lui Lazio, internaţionalul român Ştefan Radu a intrat pe teren în minutul 58 în locul italianului de 17 ani Luca Crecco, jucător care a evoluat doar 25 de minute.

Printre marcatorii lui Lazio s-au numărat, în prima repriză, Keita, cu un gol, iar Kozak şi Tounkara au contabilizat câte două reuşite. În a doua repriză Stankevicius a bifat şi el un gol, iar Mauri, Klose şi Ederson au reuşit, fiecare, câte o dublă.

Ştefan Radu a ajuns în 2008 la echipa lazială de la Dinamo, club la care evoluase timp de patru sezoane. De la sosirea sa în Italia, Ştefan Radu a reuşit să adune peste 120 de apariţii în meciurile oficiale în tricoul lui Lazio.