Slavia Praga reuşeşte surpriza serii şi „smulge” un punct de pe Camp Nou, cu Nicuşor Stanciu titular şi aproape de gol

0

Partida dintre FC Barcelona şi Slavia Praga, disputată marţi, pe terenul celei dintâi, s-a încheiat fără niciun gol.

Nicuşor Stanciu a fost titular pentru Slavia Praga, însă nu a reuşit să facă diferenţa pe tabelă. Totuşi, internaţionalul român ar fi putut înscrie în minutul 27 a partidei, însă balonul a fost deviat de un coechipier şi, cinci minute mai târziu, a trimis din lovitură liberă mingea pe lângă poarta adversă. În total, Nicuşor Stanciu a rezistat pe teren 63 de minute.
În a doua parte a jocului, catalanii au avut un gol înscris de Arturo Vidal, anulat însă pe motiv de ofsaid (59').

După această partidă, FC Barcelona rămâne liderul Grupei F, având opt puncte, acumulate din două victorii şi tot atâtea remize. Pe de altă parte, Slavia Praga este codaşa clasamentului, cu două puncte strânse, în urma a două egaluri şi tot atâtea înfrângeri.
În cealaltă partidă, disputată până la această oră, Zenit - RB Leipzig, cea din urmă formaţie s-a impus cu 2-0.