Ronaldo, plictisit în tribune la meciul noii sale echipe. Repriza a doua a văzut-o la vestiare VIDEO

0

Cristiano Ronaldo nu a putut încă debuta la noua sa echipă de club, Al-Nassr, din motive care țin atât de birocrație, cât și de o suspendare pe care o are din perioada când era în Anglia.

Prezent în tribune la meciul noii sale echipe, Al-Nassr, starul portughez Cristiano Ronaldo a părut plictisit.

Al Nassr a câștigat cu 2-0 meciul cu Ta’ee, iar portughezul a luat loc în tribune, spre entuziasmul fanilor, care au cumpărat toate biletele la meci, scrie gsp.ro.

Chiar înainte de pauză, acesta a părăsit loja și a plecat la vestiare, nu înainte să vadă primul gol al colegilor săi.

Ronaldo a preferat să vadă repriza a doua de la vestiare, antrenându-se pe o bicicletă, bucurându-se alături de cei care erau cu el de golul al doilea înscris de brazilianul Talisca.

Imaginile din vestiar au fost publicate pe rețelele sociale de Al-Nassr, asta pentru a nu crede fanii că el a părăsit stadionul la pauză.

Presa a speculat însă momentul, mai ales că în trecut Ronaldo a făcut ceva asemănător cu Erik ten Hag pe Old Trafford, când a aflat că nu va fi folosit decât în repriza secundă.

Debutul lui Ronaldo la noua echipă s-ar putea produce abia pe 22 ianuarie, la partida cu Al-Ettifaq, de pe teren propriu.