Rivaldo nu e singurul. Un alt fost internaţional brazilian joacă şi marchează în ţara sa natală, la 41 de ani

0
Rivaldo a jucat în echipă şi cu fiul său, Rivaldinho

Rivaldo (43 de ani) s-a retras în martie 2014, însă în 2015 a revenit pe teren şi a evoluat pentru echipa Mogi Mirim, în liga a doua braziliană. În iulie, într-un meci cu Macae, scor 3-1, Rivaldo a fost autorul unui gol, iar fiul său, Rivaldinho, s-a numărat şi el printre marcatori.

Acum, fostul internaţional brazilian Ze Roberto, în vârstă de 41 de ani, a înscris un gol din penalty pentru echipa Palmeiras, în meciul câştigat, scor 2-0, în faţa formaţiei Figueirense, în etapa a XXV-a a campionatului Braziliei.

Ze Roberto a transformat un penalty în minutul 87. Primul gol al partidei a fost marcat de Jackson, în minutul 46. Brazilianul născut la 6 iulie 1974 joacă la Palmeiras din luna ianuarie, relatează Mediafax.

Ze Roberto a evoluat, de-a lungul carierei, pentru cluburi precum Bayern Munchen, Real Madrid şi Hamburger SV, adunând totodată 84 de selecţii în echipa naţională, între 1995 şi 2006.