Real Madrid a bătut cu 10-2 echipa lui Răzvan Raţ. Bale a marcat de patru ori, iar Benzema a înscris trei goluri

0

Formaţia Real Madrid a învins, pe teren propriu, cu scorul de 10-2, echipa Rayo Vallecano, la care Răzvan Raţ nu a făcut parte din lot, în etapa a XVI-a a campionatului Spaniei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Danilo '3, Bale '25, '41, '61, '70, Ronaldo '30 (penalty), '53 şi Benzema '48, '79, '90. Pentru Rayo Vallecano au înscris Amaya '10 şi Jozabed '12. De la Rayo Vallecano au fost eliminaţi doi jucători la acest meci, Tito în minutul 14 şi Baena în minutul 28. Răzvan Raţ nu a făcut parte din lot, deoarece nu este refăcut complet în urma unei accidentări.

Partidele Athletic Bilbao - Levante, Granada - Celta Vigo, Real Sociedad - Villarreal şi Malaga - Atletico Madrid au loc tot duminică, a notat Mediafax.