Raul Rusescu a mai adus trei puncte pentru portughezii de la Sporting Braga

0

Împrumutat de FC Sevilla la Sporting Braga, fostul stelist Raul Rusescu şi-a regăsit forma din sezonul trecut la echipa portugheză.

Rusescu a fost decisiv pentru echipa sa, care a învins în deplasare la , cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de atacantul român, în minutul 84, din penalty, şi de Piqueti, în minutl 90.

A fost al şaptelea gol al lui Raul sub tricoul echipei din Braga, patru reuşite fiind în campionat şi trei în Cupa Portugaliei. Rusescu e om de bază la portughezi, care ar vrea să-l păstreze şi din vară, dar şansele sunt destul de mici Sevilla dorind să-l vîndă la o altă echipă.

Braga e pe locul 6 în campionatul Portugaliei dar speră să prindă un loc de Europa League, avînd de recuperat şase puncte faţă de Nacional Funchal.