Liga I: Petrolul Ploieşti, bătută măr de Dinamo la ultimul meci de acasă: 0-3

0
Suporterii Petrolului au plecat dezamăgiţi de pe "Ilie Oană"

Petrolul Ploieşti a pierdut cu 3-0 meciul de acasă cu Dinamo, din penultima etapă a Ligii I. Bomboana pe colivă le-a aşezat-o Gicu Grozav, fostul lor jucător.

Suporterii Petrolului au împânzit peluza cu mesaje anticonducere şi speră că un investitor serios va prelua echipa. Pe teren, "lupii" au fost mai slabi decât "câinii" şi au luat bătaie cu 3-0.

0-1, minutul 28:: O combinaţie pe dreapta între Fai şi Gavrilă, iar ultimul înscrie din 18 metri lateral dreapta la colţul lung.

0-2, minutul 30: Contraatac al lui Bunoza din jumătatea proprie, acesta îl găseşte cu o pasă ideală pe Elhamed la marginea careului de 16 metri, iar israelianul şutează din cădere în dreapta lui Pecanha.

0-3, minutul 90:: Grozav înscrie ultimul gol al partidei, după o pasă de la Niculae.

Petrolul Ploieşti: Pecanha - Alcenat, Ipsa, Marin, Fanchone (Peteleu '46) - Satli - Nepomuceno, Kronaveter, Pastorini (Tchite '62), Astafei - Nkoyi. Antrenor: Valentin Sinescu

Dinamo: T. Marc - Fai, A. Marc, Bunoza, Filip - Grigore - Gavrilă, Elhamed (Cristescu '46), I. Şerban, Alexe (Grozav '70) - Bilinski (M. Niculae '55). Antrenor: Mircea Rednic

Faza meciului a oferit-o fundaşul dinamovist Collins Fai, care a executat un aut într-un mod inedit, folosindu-se de o tumbă pentru a imprima viteză mingii (VIDEO)