Liga I: FC Botoşani - FC Voluntari 2-2! Gol anulat gazdelor în prelungiri

0
Hadnagy a deschis scorul

FC Botoşani şi FC Voluntari au încheiat la egalitate scor 2-2 o partidă cu răsturnări de scor şi un gol spectaculos marcat de Kone.

Cum s-au marcat golurile

Minutul 10: Botoşaniul a deschis scorul prin Hadnagy, care a împins o poartă o centrare care a traversat tot careul şi la care portarul ucrainean Lyotvka nu a avut reacţie.
Minutul 26: Voluntariul a egalat cu un şut de la 35 de metri a lui Kone, direct în vinclu.
Minutul 52: 2-1 pentru Voluntari, gol marcat de Spahija, după o eroare în defensiva gazdelor.

Minutul 84: 2-2, Ivanovici, introdus în repriza secundă, egalează pentru FC Botoşani.

În prelungirile partidie, moldovenii au marcat pri nAcsinte, dar reuşita a fost anulată pentru henţ.

FC Botoşani: Iliev – Dimitrov, Plămadă, Ngadeu, Acsinte – Vaşvari, Cucu – Martinus, Cabrera, Popovici – Hadnagy
FC Voluntari: Lytovka – Rus, Rădoi, Spahija, Briceag – Kone, Novac, Goossens, Voduţ - Pancu, Bălan.