Halep, o perfecţionistă: Gestul prin care Simona a impresionat presa internaţională în meciul cu Mertens

0

Simona Halep „fierbe“ precum un vulcan în timpul meciurilor, indiferent că vorbim de o partidă lejeră sau de una pe muchie de cuţit.

Simona Halep a făcut instrucţie cu Elise Mertens (16 WTA), mai ales în primul set pe care l-a câştigat în 21 de minute, cedând doar cinci puncte de la 1-0 la 6-0!

Inclusiv setul doi a început excelent pentru liderul WTA, care s-a dus la 2-0, Mertens având nevoie de 38 de minute pentru a lua un game. Până să se facă însă scorul 2-1 în setul doi, s-a petrecut un moment care a dovedit, încă o dată, că Halep e o perfecţionistă, extrem de exigentă.

Având 6-0, 1-0 pe tabelă, Simona a greşit o minge, după care, supărată, a început să-şi dea cu racheta în cap!

„Simona Halep a câştigat 7 din 7 game-uri. Tocmai ce i-a făcut break lui Mertenes de la 40-0. Cu toate astea, e o perfecţionistă“, a notat wtainsider, cu referire la reacţia nervoasă a liderului mondial.

CITEŞTE ŞI:

Halep l-a făcut mândru pe Cahill: Australianul a dezvăluit de ce Simona străluceşte an de an la Madrid

Halep, autocaracterizare savuroasă: Simona a dezvăluit detaliul care îi oferă un mare avantaj în timpul meciurilor