FC Vaslui - Slavia Praga, amical abandonat în repriza secundă a meciului

0
Raul Costin (stânga) a ratat un penalti în amicalul Vaslui - Slavia Praga FOTO Adevărul

FC Vaslui a încheiat la egalitate (0-0) amicalul susţinut în compania celor de la Slavia Praga, după ce meciul a fost întrerupt în a doua repriză.

Vasluienii nu au putut să ducă până la capăt partida amicală cu Slavia Praga, meciul fiind întrerupt în minutul 57 din cauza condiţiilor meteo nefavorabile. Vasluienii au avut şansa să încline rezultatul în favoarea lor, însă Raul Costin a ratat un penalti în minutul 46.

Echipa de start: Cerniauskas- Milanov, Celeban, Cordoş, Sălăgeanu - N’Doye, Caue - N.Stanciu, Nedzipi, Antal - Temwanjera.

Într-o situaţie similară s-a regăsit şi Petrolul Ploieşti, care avea programat vineri, ora 19.00, un amical cu Maribor, însă partida a fost anulată din cauza furtunii şi e reprogramată pentru sâmbătă, ora 16.00.