Farul Constanţa a fost învinsă de Voluntari cu 1-0. Golul a fost marcat în minutul 89

0
Stadion farul constanta

Formaţia FC Voluntari a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Farul Constanţa, într-un meci din etapa a treia a play-off-ului Ligii 1.

Golul a fost marcat de Ricardinho ’89.

Constantin Budescu a părăsit terenul în minutul 37 pe targă, accidentat, a anunţat news.ro.

FC Voluntari: Popa – Ciobotariu, Tamaş, Armaş, Briceag – Ricardinho, Meleke – Marcelo Lopes (Merloi ’68), Budescu (Droppa ’37), Raţă (I. Gheorghe ’59) – Nemec. Antrenor: Liviu Ciobotariu

Farul: Aioani – Dussaut (Boboc ’72), Larie, Mladen, De Nooijer – Artean, Nedelcu (Grameni ’64), Ciobanu (Petre ’59) – Omoh (Iancu ’59), Betancor, Sali (Radaslavescu ’59). Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: / Larie ’42, Omoh ‘55

Arbitri: Radu Petrescu - Mihai Marius Marica, Daniel Mitruţi - Bogdan Dumitrache

Observatori: Adrian Vidan, Marin Petrache.

Meciul FCSB – Universitatea Craiova se va disputa duminică, de la ora 19.00, iar partida CFR Cluj – FC Argeş este programată luni, la ora 21.00.

Clasamentul play-off-ului este următorul: 1. CFR Cluj – 42 de puncte, 2. FCSB – 37, 3. FC Voluntari – 30, 4. Universitatea Craiova – 30, 4., 5. Farul Constanţa – 25, 6. FC Argeş – 24