CSM București - Kristiansand 27-24. Victorie uriașă a „tigroaicelor”, după o revenire de gală

0

”Tigroaicele” antrenate de Adi Vasile au câștigat cu 27-24 și până la primăvară, când se reia competiția, ocupă primul loc în grupă.

CSM București domină grupa A

CSM București a obținut duminică o nouă victorie în grupa A din EHF Champions League.

Într-un meci disputat la Sala Polivalentă, ”tigroaicele” le-au învins pe norvegiencele de Vipers Kristiansand, cu 27-24, la capătul unei partide viu disputate și spectaculoase.

Meciul a fost echilibrat în prima repriză, iar oaspetele au condus la pauză cu 16-15.

La reluare, elevele lui Adi Vasile au controlat mai mult jocul și au întors scorul, câștigând mai ușor decât o arată rezultatul.

În primul meci, formaţia Vipers Kristiansand, campioana en titre, âştigătoarea ultimelor două sezoane în Champions League, a câștigat cu scorul de 35-29 (15-15), în Norvegia, în cadrul Grupei A.

CSM București termină anul 2022 pe primul loc în grupa A a Ligii Campionilor, cu 15 puncte.