CS U Craiova a ajuns la 19 meciuri fără înfrângere şi este pe locul 3 în clasament

0
Sorin Cârţu este tehnicianul care a adus ultimul titlu în Bănie

CS U Craiova a învins, pe teren propriu, formaţia Universitatea Cluj cu scorul de 3-0 (2-0), într-un meci disputat astăzi în cadrul etapei a 25-a a Ligii I.

Golurile echipei antrenate de Sorin Cârţu şi Emil Săndoi, care a bifat al 12-lea succes din acest sezon, a fost marcat de iordanianul Bawab în minutul 23, respectiv de Nuno Rocha, fotbalistul din Insulele Capului Verde, în minutele 41 şi 71.  Ajunsă pe locul 3 în Liga I, CS U este neînvinsă de 19 meciuri şi are mari şanse de a termina şi sezonul pe podium, în condiţiile în care oltenii au promovat abia în vara anului trecut. Oaspeţii au jucat însă în inferioritate numerică încă din minutul 10, când Ceppelini a avut o intervenţie urâtă la Brandan şi a văzut direct cartonaş roşu.