Chivu, evoluţie dezastruoasă

0

Interul lui Cristi Chivu a obţinut doar un rezultat de egalitate pe terenul Fiorentinei, 2-2, în etapa a 33-a din Serie A. Fundaşul român a fost folosit titular de antrenorul Jose Mourinho, dar a fost schimbat la pauză din cauza evoluţiei sub aşteptări.

„Chivu, rău", a titrat site-ul „FC Inter News", care l-a notat pe căpitanul tricolorilor cu 4,5. „Foarte slab. La golul de 1-0 al Fiorentinei l-a pierdut din marcaj pe Jovetici, iar în cele 45 de minute cât a jucat a pierdut nenumărate mingi şi nu a recuperat practic niciuna.

Un pas înapoi, după ultimele evoluţii bune", au scris italienii. Altfel, Inter a pierdut ieri fotoliul de lider în Serie A, după ce AS Roma a câştigat cu 2-1 meciul de pe teren propriu cu Atalanta şi a urcat pe primul loc, cu 68 de puncte, unul mai mult decât echipa lui Chivu.