CFR Cluj a câştigat al doilea amical al verii, scor 1-0 cu austriecii de la SV Grodig

0

Formaţia CFR Cluj a învins ieri într-un meci de pregătire, formaţia SV Grodig din liga secundă austriacă, scor 1-0.

Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Bakary Sare, mijlocaşul reluând în plasă, din apropierea porţii, o minge centrată de noul-venit Renan Garcia. În minutul 62 al partidei, pe teren a intrat şi atacantul Pantelis Kapetanos, revenit în garnitura ardelenilor după aproape cinci luni de pauză, cauzată de o accidentare.

Antrenorul Jorge Costa a început jocul în următoarea formulă: Mincă – Panin, Diogo, Rada, Camora – Peralta, Renan, Sare – Sougou, Bud, Nicoară. După pauză, tehnicianul portughez a rulat tot lotul, iar pe teren au intrat Nuno Claro, Batin, Bastos, Cadu, Lionn, Negruţ, Kivuvu, Piccolo, Hora şi Kapetanos.

Gruparea SV Grodig s-a clasat pe locul VI în sezonul trecut al ligii secunde din Austria.

Conform programului oficial, următorul meci al "feroviarilor" în cantonamentul din Austria se va disputa luni, contra ciprioţilor de la Apoel Nicosia.