Au început meciurile decisive pentru promovare: victorie a Rapidului la Clinceni în ultimul minut!

0

CSU Craiova nu ştie încă dacă are dreptul de a promova în prima divizie, dar îşi face treaba pe teren. Jucătorii antrenaţi de Gabi Balint au câştigat cu 4-1 jocul cu Olt Slatina.

6. Bacău 5

Slobozia, Berceni şi Bacău, nu şi-au depus dosarul de licenţă pentru Liga I, deci nu pot promova. În aceste condiţii, doar CSMS Iaşi, Rapid şi Clinceni se luptă, cu adevărat, pentru cele două locuri care duc în prima ligă. Rapid a câştigat un meci foarte important, la Clinceni, cu un gol marcat în minutul 90 de Daniel Lung.

6. Olt Slatina 9

În continuare, fiecare echipă va juca, tur-retur, contra celorlalte grupări calificate la baraj, câte 10 meciuri în total, pornind de la acest punctaj. În prima ligă vor promova primele două clasate. Olt Slatina nu şi-a depus dosarul de licenţiere, iar CSU Craiova nu ştie încă dacă are dreptul de a promova în prima ligă.