Prea obscene! Topul reclamelor interzise

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Acest anunţ din ”ELLE” aminteşte destul de mult de filmul ”Jurnalul unei nimfomane”
Acest anunţ din ”ELLE” aminteşte destul de mult de filmul ”Jurnalul unei nimfomane”

Ultimul scandal provocat de un anunţ publicitar a fost cel al lui Paris Hilton, care apare în reclamă într-o rochie sexy, atingându-se lasciv cu o cutie de bere.

Clipul publicitar a atras nemulţumirea Secretariatului brazilian pentru Problemele Femeilor, care consideră că aceasta insinuează faptul că femeile ar fi obiecte folosite pentru plăceri senzuale.

Într-o altă reclamă, Yves Saint Laurent a scandalizat lumea prin modul de prezentare a noului parfum bărbătesc M7. Manechinul din reclamă este dezbrăcat complet, într-o poziţie "deschisă", putând fi admirat în toată spendoarea dotărilor sale naturale.

O altă reclamă a mărcii Gucci a fost cenzurată din cauza mult prea explicitelor "poziţii" în care sunt surprinşi tinerii ce par a fi pe punctul de a avea un contact sexual.

În Italia nu a fost acceptat un anunţ împotriva homofobiei în care apare un nou născut, de braţul căruia atârnă o brăţară cu pe care este scris cuvântul "homosexual".

Vezi aici GALERIE FOTO şi află care sunt celelalte reclame prea obscene pentu a fi difuzate

Vedete

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite