Leonard și Monica Doroftei, despre dificultățile prin care au trecut în cele peste trei decenii de relație: „A fost ca un fulger”
0Fostul campion mondial la box, Leonard Doroftei, și soția sa, Monica, au vorbit despre dificultățile prin care au trecut în cele peste trei decenii de relație, dar și despre cum s-au cunoscut.

Invitați în emisiunea „Vorbește Lumea”, de pe PRO TV, Monica și Leonard Doroftei au rememorat cel mai greu moment al relației lor, și anume când fostul campion mondial era plecat în cantonament, iar soția lui l-a născut pe Alexandru, băiatul mijlociu al cuplului, fără ca el să-i fie alături:
„Cel mai greu moment a fost când era gravidă. Trebuia să nască și eu am plecat la meci”, a spus ferm Leonard Doroftei, completat de Monica: „Și am născut singură… Da, da, a plecat în urmă cu două zile, ceva de genul acesta, și eu, în mod normal, urma să nasc în trei săptămâni și s-a declanșat nașterea, pur și simplu.
Când băiatul nostru mijlociu s-a născut el era cu mănușile de box, aștepta să intre pe ring”. „Dar unde eram? La New York… Eram la început. Am fost într-o perioadă de pregătire…”, a continuat Leonard Doroftei, potrivit Click!
Anul acesta, cei doi au participat la emisiunea Power Couple de la Antena 1, unde au făcut față cu brio provocărilor din timpul probelor.
„Contrar la ce au spus prietenii noștri, care au văzut anul trecut emisiunea, au spus: «O să iasă ce-i mai rău din voi». Și cumva, chiar dacă momentele de presiune au fost foarte mari și îți duc răbdarea la extrem, ne-am ținut foarte bine amândoi și am avut încredere unul în celălalt. A fost totul natural, cum suntem noi. Și am trecut prin foarte multe în această viață”, a mai declarat campionul.
Amândoi au recunoscut că au fost momente în care şi-au testat limitele la maximum şi oboseala fizică şi psihică şi-au spus cuvântul, refuzând însă să le dezvăluie jurnaliştilor dacă s-au certat sau nu.
În aceeași ediție a emisiunii de la ProTV, Leonard Doroftei și Monica au povestit despre primul moment în care s-au întâlnit. Sportivul a recunoscut că a fost impresionat de frumusețea femeii care urma să-i devină soție și a descris-o precum „un înger”.
Citește în continuare pe Click!