PNL nu vrea paza suplimentara la Camera

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Grupul PNL considera ca masurile de suplimentare a pazei la intrarea in sala in care se desfasoara sedintele in plen ale Camerei Deputatilor sunt exagerate, a declarat, joi, deputatul PNL, Eugen

Grupul PNL considera ca masurile de suplimentare a pazei la intrarea in sala in care se desfasoara sedintele in plen ale Camerei Deputatilor sunt exagerate, a declarat, joi, deputatul PNL, Eugen Nicolaescu. "Eu cred ca cei care au OZN-uri in cap ar trebui sa-si faca birouri in buncare", a spus Nicolaescu. El a sustinut ca intentia conducerii Camerei Deputatilor de a intari sistemul de paza la Palatul Parlamentului arata "mentalitatea dictatoriala si nostalgia PSD dupa statul politienesc". Biroul Permanent al Camerei Deputatilor a acceptat, in principiu, necesitatea instituirii unui nou sistem de paza la Palatul Parlamentului, urmare atat a atacurilor teroriste din 11 septembrie, dar si pentru ca se sparg masinile din parcarea Parlamentului, iar pomisorii proaspat plantati in parcul care inconjoara cladirea sunt furati.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite