PNL nu vrea paza suplimentara la Camera
0Grupul PNL considera ca masurile de suplimentare a pazei la intrarea in sala in care se desfasoara sedintele in plen ale Camerei Deputatilor sunt exagerate, a declarat, joi, deputatul PNL, Eugen
Grupul PNL considera ca masurile de suplimentare a pazei la intrarea in sala in care se desfasoara sedintele in plen ale Camerei Deputatilor sunt exagerate, a declarat, joi, deputatul PNL, Eugen Nicolaescu. "Eu cred ca cei care au OZN-uri in cap ar trebui sa-si faca birouri in buncare", a spus Nicolaescu. El a sustinut ca intentia conducerii Camerei Deputatilor de a intari sistemul de paza la Palatul Parlamentului arata "mentalitatea dictatoriala si nostalgia PSD dupa statul politienesc". Biroul Permanent al Camerei Deputatilor a acceptat, in principiu, necesitatea instituirii unui nou sistem de paza la Palatul Parlamentului, urmare atat a atacurilor teroriste din 11 septembrie, dar si pentru ca se sparg masinile din parcarea Parlamentului, iar pomisorii proaspat plantati in parcul care inconjoara cladirea sunt furati.























































