PD initiaza motiunea de cenzura "Coruptia si saracia"
0Partidul Democrat intentioneaza sa initieze o motiune de cenzura denumita "18 luni de guvernare PSD - coruptie si saracie", a anuntat vicepresedintele PD, Liviu Negoita. Potrivit vicepresedintelui PD,
Partidul Democrat intentioneaza sa initieze o motiune de cenzura denumita "18 luni de guvernare PSD - coruptie si saracie", a anuntat vicepresedintele PD, Liviu Negoita. Potrivit vicepresedintelui PD, motiunea va critica saracia crunta din Romania, subordonarea Justitiei, faptul ca PSD tolereaza coruptia, precum si incercarile de control a mass-media. Pentru depunerea unei motiuni de cenzura sunt necesare semnaturile unei treimi din numarul total al parlamentarilor. Pana acum, Guvernul Nastase a mai fost confruntat cu o singura motiune de cenzura si cu aproape 20 de motiuni simple.























































