VIDEO Pas greşit pentru FC Barcelona, într-un meci în care s-a arătat primul cartonaş alb din istoria fotbalului

0

FC Barcelona a făcut al patrulea pas strâmd din acest campionat, dar rămâne în continuare neânvinsă în campionatul Spaniei.

Catalanii au terminat la egalitate derbyul local cu Espanyol, disputat în deplasare, scor 1-1. Uşor accidentat, Messi a fost menajat de tehnicianul Ernesto Valverde, care l-a aruncat în joc abia în minutul 59. Messi a centrat excelent pentru Pique la faza la care Barcelona a egalat în minutul 82.

În minutul 70 al partidei, s-a consemnat un moment hilar, Navarro a avut o intrare dură şi arbitrul i-a arătat cartonaş. A fost un scurt moment de confuzie, deoarece cartonaşul avea culoarea albă. Asta pentru că s-a decolorat, din cauza ploii torenţiale care a căzut pe timpul meciului.

Clasamentul în Spania: 1. FC Barcelona 58 p, 2. Atletico Madrid 49 p. 3. Valencia 40 p, 4. Real Madrid 39 p