VIDEO Coşmar pentru românii din Spania în meciurile cu granzii Barcelona şi Real Madrid. Toşca şi-a dat autogol, Andone a ratat din toate poziţiile

0

Prima etapă din campionatul Spaniei a fost una de cişmar pentru singurii doi jucători români care activează în acest campionat.

Alin Toşca a fost titular la Betis Sevilla, în partida cu FC Barcelona, dar în minutul 36 a deviat în propria poartză şutul lui Deulofeu. Barcelona s-a impus până la urmă cu 2-0, după ce a mai înscris şi Sergi Roberto. Messi a trimis de trei ori balonul în bară.

Florin Andone a fost şi el integralist la echipa sa, Deportivo la Coruna, care a fost surclasată acasă d ecampioana Real Madrid, scor 0-3. Andone a ratat două ocazii uriaşe la 0-0, dar a irosit şi un penalty în minutul 88, când scorul era deja 3-0. Golurie Realului au fost marcate de Bale '20, Casemiro '27 şi Kroos '62.