0

Florin Cernat a marcat un gol și a contribuit la cel de-al doilea în victoria surprinzătoare a formației sale, Karabukspor, în fața celor de la Galatasaray, scor 2-1.

Cernat a deschis scorul chiar în minutul doi, din penalty, după ce Emenike fusese faultat în careu. Românul a tras pe jos, lângă bară și portarul advers, chiar dacă a ghicit colțul, nu a reușit să-și salveze echipa.

Citeşte şi:

Keşeru a marcat o dublă în Ligue 2

Cernat s-a aflat și la originea celui de-al doilea gol al celor de la Karabukspor, după ce a executat o lovitură liberă, mingea a lovit bara și a fost reluată în plasă de Hakan Ozmert. Faza s-a petrecut în minutul 11, iar gazdele aveau să conducă cu 2-0 până spre finalul partidei. Galata a înscris prin Ozbek în minutul 76.

Florin Cernat a evoluat pana in minutul 85, cand a fost schimbat cu Bulent Bal.

Karabuksport are 13 puncte din șapte partide și se află provizoriu pe locul trei în Turcia, partida cu Galatasaray desfășurându-se în deschiderea etapei a 7-a. Galata are 12 puncte, tot din șapte meciuri și a înregistrat cea de-a treia înfrângere din acest sezon.