VIDEO Antrenorul din Liga I care a recitat un poem celebru la conferinţa de presă: „Trecând de noaptea grea din jurul meu...“

0

Gaz Metan Mediaş a învins-o pe Concordia Chiajna cu 2-1, cu un gol marcat în minutul 90, din lovitură de pedeapsă.

Gazdele au deschis scorul prin Joao Diogo, în minutul 33. Oaspeţii au egalat prin Prepeliţă ’80, însă în minutul 90 Gaz Metan a beneficiat de un penalti acordat pentru o intervenţie a lui Caparco la Joao Diogo. A transformat Rosado, iar Gaz Metan Mediaş s-a impus cu 2-1.

Gaz Metan Mediaş: Greab - V. Creţu, M. Constantin, Fytanidis, Sg. Popovici - A. Cristea, Neagu (Rosado ’83) – Joao Diogo, Tîrcoveanu (Olaru ’71), Caiado (Roberto Romeo ’63) – Rondon. Antrenor: Cristi Pustai

Concordia Chiajna: Caparco - Patache, Marc, Albu, Yamissi (Batin ’46) - Panait, Prepeliţă – Nivaldo (Grădinaru ’60), Cristescu, Bumba – Pena (Bawab ’60). Antrenor: Ion Moldovan

Partida Botoşani - Dinamo a fost amânată din cauza condiţiilor meteo.

După acest succes la limită, Cristi Pustai a vorbit la conferinţa de presă despre spectatorii care i-au cerut demisia, apoi a ţinut să respecte o promisiune, recitând poezia Invictus scrisă de William Ernest Henley.