Vai de capul lui Reghecampf: el e portarul echipei la care tocmai a ajuns. A comis gafa anului în Liga Campionilor

0
Laurenţiu Reghecampf

Laurenţiu Reghecampf va trebui să refacă lotul celor de la Al-Wahda, dacă vrea să aibă şanse la câştigarea campionatului în Emirate.

După un sezon şi jumătate la FCSB în care a ratat titlul de două ori şi a luat doar Cupa Ligii, Laurenţiu Reghecampf va avea o presiune uriaşă a rezultatelor la Abu-Dhabi.

Asta deoarece, şefii clubului au spus că românul va fi evaluat după primul sezon, prelungirea contractului depinzând de ce va face în noua stagiune. Altfel spus, „Reghe“ va trebui să aducă primul titlu pentru Al-Wahda din 2010 încoace.

Doar că lotul echipei are nevoie de îmbunătăţiri serioase. Al-Wahda s-a clasat pe locul 5 în ultima ediţie a campionatului, a câştigat Cupa Preşedintelui, iar în Liga Campionilor Asiei a părăsit competiţia în faza grupelor.

În meciul care ar fi putut trimite echipa în optimi, cu Persepolis (Iran), Al-Wahda a primit o lovitură din partea portarului propriu, Rashed Ali. În minutul 17, la scorul de 0-0, asta s-a întâmplat:

Al-Wahda a pierdut, ulterior, jocul cu 2-4 şi s-a clasat pe ultimul loc în grupa D.