U Craiova, umilită în Bănie! Avem un nou lider în Liga 1

0
FCSB

În epilogul etapei a 14-a, FCSB a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Universitatea Craiova şi a urcat pe primul loc în Liga I.

Gazdele au condus ostilităţile în prima jumătate de oră şi au avut mai multe şanse de a marcal, dar portarul Vlad a avut două intervenţii excelente. După deschiderea scorului, FCSB a zburdat pe teren şi a ratat 6-7 ocazii imense, inclusiv două bare.

Ambele goluri au fost înscrise de Dennis Man, primul cu un şut la colţul scurt (minutul 39), celălalt după ce a scăpat singur cu portarul (minutul 55).

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălaşa, M. Constantin, Bancu - Nistor, Bic (Screciu '78), Cicâldău (Căpăţână '78) - Baiaram (Ivan '30), Mamut, Ofosu (Bărbuţ '70). Antrenor: Corneliu Papură

FCSB: A. Vlad - V. Creţu, I. Cristea, Ov. Popescu, Panţîru (Briceag '46)- Moruţan, G. Simion (Perianu '64), Olaru - D. Man, Fl. Tănase (Buziuc '82), Fl. Coman (O. Popescu '82). Antrenor: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: M. Constantin '26, Pigliacelli '80 / Coman '50

Meciul a fost arbitrat de Ovidiu Haţegan, ajutat de asistenţii Octavian Şovre şi Sebastian Eugen Gheorghe.