Simona Halep, abandon în setul decisiv în sferturile turneului de la Washinghton. Ce a determinat-o să iasă de pe teren

0

Simona Halep a întâlnit-o pe Ekaterina Makarova, în sferturile de finală ale turneului de la Washinghton, dar nu a putut duce meciul pănă la final.

Halep şi-a adjudecat primul set cu 6-2, dar l-a pierdut pe cel de-al doilea cu 3-6. Ea a decis să abandoneze partida în setul decisiv,când scorul era 1-0 pentru Makarova, care făcuse breakul.

Simona nu se simţea deloc bine din cauza căldurii de la Washinghton şi după ce a chemat medicul, care i-a luat tensiunea, a anunţat că se retrage. Antrenorul ei, Darren Cahill, chiar îi suferase acest lucru la sfârşitul setului doi, spunându-i să facă asta dacă nu se simte bine.

Simona Halep a acuzat şi ieri căldura excesivă de la Washington.