VIDEO Meci cu peripeţii pentru Irina Begu la Toronto, contra lui Venus Williams. Românca a avut de înfruntat o situaţie neprevăzută

0

Irina Begu a întâlnit-o pe Venus Williams, în primul tur al turneului de la Toronto, cele două fiind despărţite în clasamentul WTA de 50 de locuri.

Partida a început la ora 2.00, ora României, şi s-a terminat în jurul orei 6.00. Venus a câştigat primul set cu 6-1 în doar 25 de minute. Setul al doilea i-a aparţinut Irinei, care a revenit spectaculos, după ce îşi pierduse serviciul.

Ea şi-a adjudecat setul cu 6-3, reuşind patru gameuri consecutive. S-a intrat în decisiv, unde la 2-1 pentru Venus Williams şi 40-40 pe serviciul Irinei, partida a fost întreruptă din cauza ploii. Ea s-a reluat după o oră şi 44 de minute şi a fost câştigată de jucătoarea americancă, care s-a impus în decisiv cu 6-3.

Azi, în jurul orei 18.00, va intra pe teren şi Sorana Cîrstea, care va juca împotriva franţuzoaicei Caroline Garcia.