Irina Begu a fost eliminată încă din primul tur al turneului de la Roma

0

După două victorii obţinute în calificările pentru accederea pe tabloul principal, Irina Begu nu a mai găsit resurse să treacă şi de rusoaica Daria Kasatkina

Irina Begu, locul 113, a fost învinsă, marţi, cu scorul de 6-2, 7-6 (5), de rusoaica Daria Kasatkina, locul 21 WTA, în primul tur al turneului de categorie Premier 5 de la Roma.

Begu s-a înclinat după un meci care durat o oră şi 35 minute şi după ce a ratat trei mingi de set, una la scorul de 5-2, iar celelalte la scorul de 5-3, în setul al doilea.

În calificărilor turneului de la Roma, Irina Begu trecuse de Monica Puig din Puerto Rico, locul 62 WTA, scor 6-2, 6-4, şi de Daria Gavrilova (Australia, 57), scor 7-6 (1), 2-6, 6-2

Pentru participarea la competiţia de la Foro Italico, Irina Begu va primi un premiu de 7.879 de euro şi 31 de puncte WTA.