Gâlcă, debut cu stângul. Steaua a pierdut primul meci în cantonamentul din Italia

0
Steaua, în primul meci de pregătire, disputat la Saint Vincent FOTO: Facebook Steaua

Roş-albaştrii au pierdut luni, scor 1-2, în faţa lui FC Chiasso, grupare din liga a doua elveţiană, în primul meci al lui Gâlcă pe banca Stelei.

Campioana României a deschis scorul prin  Pîrvulescu (16), din pasa lui Vâlceanu, dar au încasat două goluri în doar şase minute, în partea secundă (minutele 61 şi 67).

În minutul 75, Keşeru a marcat pentru Steaua, din pasa lui Varela, dar reuşita a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Echipa de start a Stelei în meciul disputat la Saint Vincent: Niţă - Râpă, Szukala, Toşca, Latovlevici - Grădinaru, Neagu, Pîrvulescu - Vâlceanu, Iancu, Stanciu.

În cea de-a doua partidă de pregătire din Italia, Steaua va juca miercuri, de la ora 20.00, împotriva unei alte formaţii din liga secundă elveţiană, FC Lugano.

Citeşte şi

Steliştii nu cred în Steaua lui Gâlcă: „Sunt sceptic că vor mai ajunge în grupele Ligii!“