Fete formidabile: Halep şi Begu, două victorii într-o zi la Madrid. Româncele se apropie de trofeu

Halep - Begu

La câteva ore după ce şi-au câştigat meciurile din turul II, la simplu, Simona şi Irina au făcut echipă într-o partidă palpitantă de dublu.

Ştiri pe aceeaşi temă

Româncele au învins cuplul format din Hibino / Rosolska de o manieră categorică, 6-2, 7-5, după 64 de minute de joc.

Ajunse în sferturi, Halep şi Begu o pot răzbuna pe Monica Niculescu, cea care a fost învinsă, marţi, în turul II al probei de dublu de la Madrid. Ea şi partenera ei, McHale, au cedat în confruntarea cu Mirza / Shvedova, scor 1-6, 5-7.

Dacă vor trece de Mirza / Shvedova în sferturi, Halep şi Begu vor fi la două victorii de trofeul de dublu de la Madrid.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: