FC Voluntari a învins CS Mioveni şi s-a calificat în semifinalele Cupei României

0

Echipa FC Voluntari s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia CS Mioveni, din Liga a II-a, în sferturile de finală.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Cernat '13 şi G. Deac '90+1, în timp ce pentru gazde a înscris Neagoe, '35. În minutul 90+4, Novac a primit al doilea cartonaş galben pentru o intrare cu talpa ridicată asupra lui Popa şi a fost eliminat de arbitrul Dima, a relatat News.ro.

CS Mioveni: Croitoru - Tomozei, Vişa, Stoica, Burnea - Boboc, Biceanu (Vintilă '90+2) - Neagoe (Rădescu '71), Năstăsie (A. Popa '85), Ayza - Staicu. Antrenor: Alexandru Pelici.

FC Voluntari: Gavrilaş - Filipov, Maftei, Spahija, Acsinte - Novac, Marinescu (A. Ionescu '75) - Popadiuc, Cernat, Ivanovici (G. Deac '65) - Voduţ (Ad. Bălan '38). Antrenor: Dinu Todoran.

Arbitri: Iulian Dima (central) - Imre-Laszlo Bucsi, Gabriel Bârjac (asistenţi) - Alexandru Tudor (rezervă).

În semifinalele Cupei României s-a mai calificat echipa Poli Timişoara.