Meci nebun la Timişoara. Poli a condus cu 4-0 în faţa liderului CFR. Oaspeţii au revenit cu trei goluri în şapte minute VIDEO

0

ACS Poli Timişoara a reuşit să învingă CFR Cluj, lidera Ligii I, cu scorul de 4-3. Jucătorii lui Ionuţ Popa au condus la un moment dat cu 4-0.

CFR Cluj, echipa lui Dan Petrescu, a venit la Timişoara de pe poziţia de lider al Ligii I, fără nicio înfrângere în actualul sezon. Mai mult, clujenii aveau doar un gol primit. Nici bine nu a început meciul, că în minutul 2, Poli a vea să deschidă scorul prin Munteanu. Cânu în minutul 32, Drăghici în minutul 55 şi din nou Munteanu, în minutul 60 au făcut ca tabela de pe stadionul „Dan Păltinişanu” să arăte un incredibil 4-0.

Oaspeţii au avut un final de senzaţie. În doar şapte minute au marcat de trei ori, prin Balde  - minutele 74 şi 77, şi Nistor în minutul 81.

Într-un final, jucătorii pregătiţi de Ionuţ Popa au reuşit să câştige partida. Puteţi vedea mai jos rezumatul acestui meci nebun, din etapa a 8-a a Ligii I.