Anna-Maria Oltean, medaliată cu bronz la Turneul Internaţional de Lupte de la Varna

0
Medalie de bronz pentru sportiva mureşeană

Sportiva Anna-Maria Oltean, de la Clubul Sportiv Mureşul, a obţinut o performanţă fantastică la recent încheiatul Turneu Internaţional de Lupte Libere, Feminine şi Greco-Romane “Petko Sirakov & Ivan Iliev”, organizat la Varna, în Bulgaria.

Turneul, rezervat juniorilor născuţi între 1992 şi 1995, a fost un bun prilej pentru sportiva mureşeană să-şi arate valoarea. Aceasta a ocupat locul al treilea în final, învingând luptătoarele din Austria şi fiind învinsă de sportiva din ţara organizatoare, ocupanta locului întâi.

Anna-Maria se pregăteşte deja pentru participarea la Campionatele Europene ce se vor desfăsura în Zagreb, Croaţia, şi totodată pentru Finalele de Campionat Naţional ce vor avea loc în oraşul nostru. Antrenorii Marton Jozsef şi Simon Laszlo sunt cei care o pregătesc pe Anna-Maria spre alte performanţe, din ce în ce mai bune.