Diana Ivăncescu, pe locul 2 la Crosul “Băneasa Race”

0

Diana Ivăncescu a bifat o nouă clasare pe podium, care s-a întâmplat la ediţia de toamnă a Crosului Băneasa. atleta Clubului Sportiv Târgovişte a făcut o figură frumoasă în cursa de 11 kilometri.

Sportiva antrenată de Desdemona Banu Ionescu s-a clasat pe locul 2, la categoria de vârstă 18-29 de ani. Diana a încheiat cursa cu timpul de 46:16,8. La ediţia din acest an a întrecerii, atleta Clubului Sportiv a fost depăşită de Maria Cristea, cu timpul de 44:30,6.

La primul cros din această toamnă la care a luat parte, Alba Iulia City Race, Diana a terminat pe primul loc. Cum se pregăteşte intens pentru ultima parte a sezonului, sportiva clubului nostru va lua parte la mai multe astfel de concursuri în următoarea perioadă.

La sfârşitul acestei săptămâni, Diana va participa la Crosul Loteriei României – ediţia 22-a, ce va fi găzduit de municipiul Bucureşti.