Unirea Slobozia a fost învinsă. Află cât a fost scorul şi care este clasamentul la această oră.

0
Unirea va juca ultimul meci, acasă, în compania echipei CS Tunari

Echipa Slobozeană a pierdut, în această după amiază, primul meci din campionat.

Sportivii antrenați de Constantin Prepeliță au pierdut cu 3 – 0 în faţa echipei bucureştene Rapid II. Rapidiştii au marcat toate golurile în prima repriză, ultimul în minutul 45, din penalty. Unirea Slobozia a fost liderul seriei timp de cinci etape, fiind singura echipă neînvinsă în cele 13 etape de până acum. Tot astăzi, Callatis Mangalia a învins cu 1 – 0 divizionara secundă din campionatul trecut, ACS Berceni. În urma rezultatelor de astăzi mangalioţii egalează Unirea, în clasament, ambele echipe acumulând 32 de puncte.
În cea de-a 15 etapă, ultima din tur, Slobozia va juca acasă, cu CS Tunari, iar Callatisul va întâlni echipa ABC Stoicescu.