Volei / Echipele de la SCM Craiova, învinse

0

Voleibaliştii din Bănie au pierdut meciul din deplasare cu Steaua, în timp ce craiovencele au fost învinse acasă de Ştiinţa Bacău.

Elevii lui Dănuţ Pascu au cedat în faţa Stelei cu 3-1 (25-19, 25-20, 25-27, 25-15).

La Steaua a avut loc un şoc la echipă, care şi-a produs efectul dorit. Din păcate, plătim tribut preluării. Atunci când ne merge preluarea jucăm bine, când nu, pierdem. După ce am revenit în joc la 1-2, în ultimul set am avut o cădere inexplicabilă“, a spus Pascu.

Voleibalistele de la SCM Craiova au pierdut cu 3-0 (19-25, 11-25, 23-25) duelul din Bănie cu Ştiinţa Bacău.

În multe momente ne-am bătut de la egal la egal cu echipa adversă. Ceea ce mă bucură e faptul că fetele au jucat şi au încercat să întoarcă soarta meciului în setul trei. Din păcate, au fost câteva erori de arbitraj care ne-au dezavantajat. Dacă reuşeam să luăm setul trei era foarte posibil ca soarta meciului să fie cu totul alta“, a spus Puşa Dina, antrenoarea de la SCM, care speră să obţină două victorii în următoarele trei partide.