Gloria Buzău, victorie cu emoţii în Crâng

0
Gloria a reuşit a doua victorie în play-out  FOTO: FC Gloria Buzău

Sâmbătă, în cea de-a doua rundă de play-out a Ligii a doua la fotbal, într-un meci disputat pe stadionul din Crâng, Gloria Buzău a reuşit să treacă de Rapid CFR Suceava cu scorul de 3-2.

Pentru Gloria Buzău, au marcat Puşcaşu, în minutul 10, şi Pantelie, de două ori, în minutele 41 şi 67. Pentru oaspeţi au punctat Golofcă, în minutul 83, şi Bălan, în minutul 90.

În urma acestui rezultat, Gloria Buzău se află pe primul loc în clasamentul play-out, cu 23 de puncte. În celelalte partide din play-out, s-au mai înregistrat rezultatele FC Farul Constanţa - Unirea Tărlungeni 1 - 2 şi Dunărea Galaţi - CF Brăila 4 - 0.

Tot ieri, s-au disputat şi meciurile din play-off: ACS Berceni - FC Clinceni 2 - 2, sc Bacău - Rapid Bucureşti 1-2 şi CSMS Iaşi - CSM Unirea Slobozia 2- 1. Pe primul loc se află CSMS Iaşi, cu 23 de puncte, urmată de CSM Unirea Slobozia, cu 22 de puncte.

Citeşte şi: VIDEO Paradă pe patru roţi, în variantă rurală