Gloria eliminată din Cupă de o echipă dintr-un sat

0

Şansele de a vedea echipe din Liga I la Bistriţa s-au năruit ieri, după ce Gloria Bistriţa a fost eliminată din Cupa României încă în prima fază de echipa Voinţa Livezile din Liga a III-a

După ce Cupa României este singurul trofeu din palmaresul echipei etalon a judeţului şi anul trecut a ajuns până în semifinalele competiţiei, anul acesta Gloria a fost eliminată încă din prima fază de echipa Voinţa Livezile cu scorul de 2-3.

Echipa din Livezile, antrenată de Ioan Baciu şi Constantin Sava a reuşit mare surpriză după ce jucătorii lui Nae Manea au fost neputincioşi în faţa ofensivei livezenilor.

La pauză scorul a fost de 1-0 pentru Livezile şi, deşi în repriza a doua bistriţenii au încercat să revină şi au avut chiar şi un penalti  transformat de Predescu, scorul final a fost favorabil celor din Livezile.

Şi echipa a doua a Gloriei a pierdut primul meci fiind învinşi cu un categoric 5-2 de către FC Maramureş.