FC Unirea Alba Iulia se întoarce cu un punct de la Baia Mare. În prima repriză a condus cu 2-0

0
Foto Arhiva
Foto Arhiva

După victoria de pe teren propriu, cu UTA, formaţia  Alba Iulia nu a izbutit decât unh egal la Baia Mare. Înainte de această etapă era Unirea pe locul patru în seria a II-a.

Primul gol al partied dintre FC Maramureş şi FC Unirea, jucat sâmbătă la Baia Mare, a fost marcat de Bucurică, în minutul 25. Peste doar patru minute Silviu Mureşan dublează avantajul uniriştilor.

La începutul reprizei a doua băimărenii reuşesc să trimită balonul în plasa porţii, dar golul e anulat pentru offside.

Golurile care au adus egalarea pe tabela de marcaj pentru formaţia din Baia Mare au venit spre finalul reprizei secunde. Primul, un autogol al lui Bumbac, care a deviat mingea în propria poartă. Soarta partiei a fost pecetluită în minutul 75, când Alin Roman a adus egalarea.

Echipele:

FC Maramureş: Bota (cpt)- Oltean, Hodor, Istofor, Duruş- Achim, Fritea, Poiană, Roman- Dragoş, Gego
Rezerve: Lovasz - Gherman, Filip, Urs, V. Pop, Deac, Negrea

Unirea: Pascal (cpt) - Potopea, Bumbac, Camara, Bâlu- Cornea, Petcuţ, Mureşan, Bucurică - Oară, Pleniceanu.
Rezerve: Lasc - Schuller, Militaru, Pistol, Pecarov, Oprea, Ciofu