Revenire de poveste pentru Tiberiu Ghioane

0

Tiberiu Ghioane a reuşit, sâmbătă seară, să încununeze cu un gol pentru echipa de fotbal Dinamo Kiev una dintre cele mai spectaculoase reveniri din fotbalul mondial. Acum doi ani,

Tiberiu Ghioane a reuşit, sâmbătă seară, să încununeze cu un gol pentru echipa de fotbal Dinamo Kiev una dintre cele mai spectaculoase reveniri din fotbalul mondial. Acum doi ani, braşoveanul a fost la un pas de a spune adio fotbalului profesionist, după ce a fost diagnosticat cu anevrism cerebral. În perioada scursă de atunci, Ghioane a fost de mai multe ori aproape de a se retrage, jucând fotbal în curtea unei şcoli din Braşov sau pentru a doua echipă a Kievului. Sâmbătă după-amiază, jucătorul de 26 de ani a redebutat în prima echipă a liderului din Ucraina. Intrat în minutul 77 al partidei cu Zoria, Tibi a înscris golul de 4-0, după numai 11 minute de joc, stabilind scorul final.