VIDEO Zicu a reuşit golul zilei în Asia: comentatorii coreeni au învăţat cum să pronunţe numele românului

0
Zicu (centru)

Fotbalistul de 29 de ani a fost omul meciului, a reuşit o „dublă“ decisivă, iar al doilea său gol i-a lăsat pe adversari fără reacţie.

Dacă în campionat, Gangwon traversează un început de sezon de coşmar, neavând nicio victorie în primele zece etape, fiind pe penultimul loc, în schimb, Zicu şi colegii săi au primit o gură de oxigen, în cupă.

În 16-imi, Gangwon a trecut, cu mari emoţii, de formaţia din liga secundă, Gyeongju HNP, scor 3-2. Zicu a punctat pentru 1-0, însă oaspeţii au egalat de două ori, mai întâi, pentru 1-1, iar apoi pentru 2-2.

După expirarea celor 90 de minute, Gangwon a avut nevoie de prelungiri pentru a obţine calificarea. Din nou, eroul gazdelor s-a numit Zicu. Acesta a înscris golul calificării cu o execuţie superbă.