VIDEO Simona Halep a încheiat în stil de mare campioană meciul cu Aryna Sabalenka. Ultimul punct al partidei

0

Simona Halep a oferit o adevărată lecţie de tenis în sfertul de finală disputat azi la Shenzhen, contra Arynei Sabalenka.

Halep n-a avut nicio problemă în a se impune în faţa bielrusei de 19 ani, o jucătoare incomodă, dar totuşi departe de valoarea sportivei noastre. Simona a câştigat cele două seturi cu scor identic, 6-2, 6-2, şi a plecat la vestiare după 57 de minute de joc.

Halep a terminat partida în stil de mare campioană, servind un as. Nu afost singurul din partida de azi, ci al patrulea as reuşit de liderul mondial WTA în faţa Arynei Sabalenka.

În semifinale împotriva Irinei Begu, astfel că România va avea cu siguranţă o jucătoare în ultimul act al competiţiei de la Shenzhen.