VIDEO Punctul anului la dublu?! Monica Niculescu şi Simona Halep au ridicat tribunele în picioare la Montreal

0

Monica Niculescu şi Simona Halep au acces în sferturile competiţiei de dublu, de la Montreal, după un meci entuziasmant.

Ele au trecut de perechea ucraineană Bondarenko / Savchuk în numai 57 de minute.

Simona şi Monica, susţinute puternic din tribune de un grup numeros de suporteri români, au reuşit în setul al doilea un punct fabulos, care a intrat în competiţie pentru punctul anului în tenisul feminin de dublu.

Lovitura de graţie a aparţinut Simonei Halep, dar aportul colegei sale, Monica Niculescu, mult mai experimentată la dublu, a fost şi el foarte important. fetele noastre au învins cu 6-3, 6-2.

Vezi mai jos punctul reuşit de Simona şi Monica.