Steaua a făcut doar un egal înaintea Supercupei. 1-1 cu Sheffield Wednesday

0
Reghecampf e mulţumit de nivelul elevilor săi

Aflată în turneu în Anglia, Steaua a jucat un nou amical, terminând la egalitate, scor 1-1 cu Sheffield Wednesday, locul 18 în liga secundă.

Pentru echipa campioană a marcat Adi Popa, minutul 20, efalarea venind în mintul 68, după o lovitură de cap a lui Taylor. În repriza secundă, antrenorul Laurenţiu Reghecampf l-a folosit şi pe italianul Stefano Piovaccari, care a avut un debut timid, nereuşind mare lucru. Pentru stelişti au jucat: Tătăruşanu - Georgievski, Szukala, Chiricheş, Latovlevici - Bourceanu (cpt), Pintilii - Ad. Popa, N. Stanciu, Cr. Tănase - Nikolici. Rezerve: Fl. Niţă - Rîpă, D. Bratu, Gardoş, M. Costea, Prepeliţă, Pîrvulescu, Răduţ, G. Iancu, Piovaccari. Acesta a fost ultimul test al stelei, înaintea Supercupei României, care va avea loc pe 10 iulie, de la ora 20.45, contra Petrolului.